Vznik firmy.

vznik firmy pekárna v roce 2003Firma Pekařství Illík spol. s r. o. vznikla na podzim roku 1991 takřka na zelené louce bez jakýchkoliv pekařských zkušeností a rodinných tradic. Tyto tradice však plně respektovala technologie pečení, kdy prvním zařízením byla klasická parní pec, ve které se topilo dřevem a uhlím.

S postupem času přibývalo na pekárně technologických zařízení, vzrůstal počet zaměstnanců, rozšiřoval se sortiment nabízených výrobků a s ním i početná základna spokojených odběratelů.
Tyto skutečnosti přiměly jednatele společnosti v roce 1995 k rozšíření zástavby a to tak, že plocha pekárny se rozšířila na dvojnásobek o výrobní, skladovací a manipulační prostory.

V roce 2000 byla zahájena další etapa rozšiřování kapacity a pekárna se rozrostla o další výrobní prostory, expedici a skladové sila na mouku.

Poslední etapou modernizace a rozšiřování kapacit byla v roce 2009 dostavba nové moderní expedice.vznik firmy pekárna v roce 2010

V současné době patří firma mezi významné pekárny Moravskoslezského kraje a hraje důležitou roli na konkurenčním poli výrobců pečiva.

Denně firma vyrábí cca 180 druhů výrobků v třísměnném nepřetržitém provoze a zaměstnává 200 pracovníků ze širokého okolí.

Obchodní síť odběratelů tvoří dnes již více než 650 firem z oblasti nadnárodních řetězců, domácích kooperací, středních či drobných živnostníků na celém území Moravskoslezského kraje.vznik firmy pekárna v roce 2010

Od roku 2006 se firma zaměřuje také na provozování obchodní činnosti ve vlastních specializovaných prodejnách pod hlavičkou – Pekařství, cukrářství, rychlé občerstvení.